Dentysta


Stomatologia to dziedzina medycyny, która skupia się na leczeniu zębów lub bezpiecznej ekstrakcji w przypadku gdy choroba uzębienia nie pozwala na jego leczenie.

Chociaż wizyty dentystyczne kojarzone są raczej z nieprzyjemnym doświadczeniem, to coraz to nowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na zminimalizowanie bólu podczas borowania czy leczenia kanałowego. Dobry dentysta zadba o miłą atmosferę, która pozwoli pacjentowi na przyjemne przejście przez zabieg. Również metody znieczulające bardzo często oferują bezbolesne nakłucia bardzo cienkimi igłami, a same środki znieczulające nie działają dużo lepiej niż w przeszłości.

W przypadku dużych uszkodzeń szkliwa bardzo często podejmowana jest decyzja o ekstrakcji zęba. Jest ona jednak przeprowadzana bezboleśnie. Większość gabinetów stomatologicznych posiłkuje się zdjęciami rentgenowskimi, które ułatwiają usunięcie zęba chirurgom dentystycznym. Odpowiednio podane znieczulenie w połączeniu z wiedzą o rozmieszczeniu korzeni zębowych powoduje, że ekstrakcje przeprowadzane są stosunkowo szybki i bezboleśnie.

Odpowiednia profilaktyka uzębienia w postaci częstego mycia zębów i regularnych wizyt kontrolnych może zupełnie wyeliminować potrzebę przeprowadzania bolesnych i skomplikowanych zabiegów dentystycznych.

Zobacz polecane: chirurgia stomatologiczna Poznań.