Filtry cząstek stałych – Poznań


W filtry cząstek stałych inaczej nazywane DPF wyposaża się zazwyczaj samochody z silnikiem diesla, ale występuje on również w autach benzynowych. Mają one za zadanie oczyszczać spaliny ze szkodliwych dla człowieka i środowiska gazów. Dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych, z rury wydechowej samochodu nie ulatnia się charakterystyczny dla silników diesla starej generacji czarny dym. W wyniku procesu spalania paliwa w filtrze odkładają się drobinki sadzy, co może doprowadzić do jego zapchania, jeśli sadza ta nie jest co pewien czas wypalana. Wypalanie sadzy w warunkach miejskich jest niemal niemożliwe, ponieważ aby to nastąpiło, samochód musi jechać ze stałą prędkością, na średnich obrotach silnika oraz bez zmiany biegów.

Co zrobić, gdy filtr cząstek stałych się zapcha? Przede wszystkim zareagować, ponieważ brak interwencji może spowodować w skrajnych przypadkach zatarcie silnika! Gdzie szukać pomocy? Oferuje regenerację oraz nowe filtry cząstek stałych Poznań – z uwagi na wielkość miasta i gęstość zaludnienia, znajdziemy wiele firm, które zajmują się tą usługą. Pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z oferty danej firmy, zasięgnąć opinii na jej temat. Niestety wymiana filtra DPF nie jest tania, dlatego warto wybrać takie miejsce, które usługę wykona rzetelnie. Jest to ważne dlatego, że nieprawidłowo funkcjonujący filtr cząstek stałych może doprowadzić do poważnych awarii.

Z uwagi na to, że wymiana filtra cząstek stałych w samochodzie jest kosztowna, niektórzy decydują się na jego usunięcie. Warto jednak nadmienić, że pojazd po usunięciu filtra nie spełnia norm emisji dopuszczających go do ruchu. W przypadku wykrycia tego faktu przez policję, kierujący może otrzymać mandat karny. Dlatego warto dbać o filtr DPF i regularnie go wypalać, a w razie potrzeby dokonać jego regeneracji lub wymiany na nowy. Utrzymuje się, że filtr powinien wytrzymać około 250 tysięcy kilometrów, jednak w rzeczywistości ilość kilometrów jest mniejsza. Jednak dzięki utrzymaniu filtra DPF w dobrym stanie zachowamy sprawność samochodu i ograniczymy jego szkodliwy wpływ na środowisko.

Więcej informacji: http://poznan-tlumiki.pl/