Na czym polega korekta makijażu permanentnego brwi?


Brwi to do niedawna element twarzy nietrafnie pomijany podczas wykonywania makijażu. Są jednak niezwykle ważną częścią twarzy, wyraźnie wpływają na estetykę wyglądu. Obecnie coraz więcej kobiet dba o ich wygląd, co może wydawać się żmudne ze względu na to, że koniecznym jest bezbłędne zarysowanie kształtu oraz ich wypełnienie. Rozwiązaniem dla pań, które chcą zadbać o swoje brwi jest makijaż permanentny. W taki sposób można uzyskać wymarzony kształt łuku oraz kolor. Jednak zważywszy, że podczas zabiegu dochodzi do reakcji pigmentu ze skórą, często pierwszy zabieg potrzebuje drobnych poprawek, by w pełni zaspokoić wymagania klientki.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, przy wykorzystaniu cieniutkiej igły. Jest to w pewnym sensie tatuaż, przy czym efekty utrzymują się od kilku miesięcy do dwóch lat. Dlatego ważne jest, żeby wykonany makijaż w pełni satysfakcjonował kobietę poddającą się zabiegowi. Aby to osiągnąć, nierzadko wykonywane są następne zabiegi korygujące.

Mimo iż makijaż trwały jest bezbolesny, dzięki zastosowaniu przez linergistkę znieczulenia miejscowego, jest to bezpośrednia ingerencja w skórę przy pomocy igły. Dlatego naskórek potrzebuje minimum 30 dni na całkowite zagojenie się. Po tym czasie możliwa opuchlizna zniknie, a pigment w wyniku złuszczania się naskórka osiągnie swój właściwy -lżejszy – kolor. Dopiero wtedy pacjentka może ocenić osiągnięte efekty i podjąć decyzję, czy zadowala ją wygląd brwi. Mogą mieć one nieodpowiedni kształt, być za ciemne lub zbyt jasne. Wtedy należy zwrócić się do gabinetu w celu przeprowadzenia korekty. Można je podzielić na dwa typy:
1. Dopigmentowanie – polegające na uzupełnianiu drobnych obszarów pigmentem, w których skóra go nie przyjęła. Takie zachowanie naskórka może mieć różne powody, m. in.:
– wiek,
– cera klientki,
– nabyte choroby,
– przyjmowane leki,
– promienie UV,
– stosowanie peelingów na obszarze twarzy, gdzie przeprowadzany był zabieg,
– przemiana materii.
2. Odświeżenie koloru wykonywane po upływie dłuższego czasu. Jeśli klientki chcą zachować efekt makijażu permanentnego, powinny po upływie około 1,5 roku wykonać zabieg mający na celu uzupełnienie braków. Związane są one z blaknięciem pigmentu.

W pewnych sytuacjach trzeba sięgnąć po takie środki jak laserowe usuwanie, jednak gdy konieczna jest jedynie korekta makijażu permanentnego brwi Poznań może poszczycić się profesjonalnymi usługami o wysokiej jakości.

Sprawdź: https://izabelacytrowska.pl/