Nie taki dentysta straszny


Mówi się, że Polacy nie dbają o zęby, a próchnica to ogromny problem. Tymczasem wielu Polaków – i tych małych i dużych – boi się dentysty, który wciąż kojarzy się tylko z bólem i niemiłym dźwiękiem borowania. Tymczasem przecież tyle się już zmieniło na lepsze. Dzisiaj, tak naprawdę dentysta to zwykły lekarz, który dba o zdrowie zębów swoich pacjentów. Jeśli ktoś jest nadwrażliwy na ból, może poprosić o znieczulenie. Obawy przed leczeniem można rozwiać, dzieląc się nimi z samum dentystą jeszcze przed rozpoczęciem właściwej wizyty.
Ale czy nie jest tak, że boimy się bardziej tych strasznych opowieści innych osób, które albo trafiły dawno temu na lekarza bez powołania i od tego czasu więcej nie bywały już w gabinecie stomatolog warszawa bemowo? Tymczasem swoją przykrą i często wyolbrzymioną przygodę na fotelu dentystycznym opowiada już kolejnemu pokoleniu w domach wszystkich znajomych?
Dzisiaj, jeśli ktoś boi się dentysty, może popytać o dobrego dentystę z powołaniem. Zadowoleni pacjenci dzielą się swoimi opiniami w sieci.
Druga sprawą jest to, że ludzie czasem demonizują to, czego nie znają. A jak jeszcze usłyszą strzęp niesprawdzonej informacji, resztę sobie dośpiewują sami i niesłusznie się boją.