PCV w kurtynach paskowych


PCV to inaczej polichlorek winylu. Jest to materiał sztuczny do tego stopnia popularny, że gdzie człowiek nie spojrzy tam spotka przedmiot wykonany właśnie z tego materiału.
Skrót handlowy PCV jest stosowany tylko w Polsce i jest skrótem błędnym, ale tak zakorzenił się w języku polskim, że to właśnie ten skrót jest stosowany na co dzień. Prawidłowa jego forma to PWC i PVC.
Polichlorek winylu ze względu na szereg swoich właściwości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle. Jest odporny na korozje, działanie czynników atmosferycznych oraz chemicznych, posiada spore zdolności izolacyjne oraz właściwości termoplastyczne. Można go z łatwością obrabiać – ciąć, kleić czy spawać. Co ważne – nie przepuszcza tlenu, a co za tym idzie nie przepuści również żadnych zapachów. Jedną z najważniejszych jego zalet jest przede wszystkim koszt produkcji, który jest zdecydowanie niewielki.
Z PCV wykonywane są m.in. kurtyny paskowe. Uściślając – są to przegrody wykonywane z pasów tego właśnie materiału. Mogą być przezroczyste lub w kolorze. Dzięki swoim bogatym właściwościom są stosowane w wielu miejscach przemysłu. Możemy je spotkać przy bramach i drzwiach. Montuje się je tam, by zapobiec utracie ciepła.
Co ważne – kurtyny takie stosuję się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz oraz w warunkach, w których panują minusowe temperatury, występuje zagrożenie wybuchem bądź pożarem. Spotkamy je bardzo często przy żywności, ponieważ mogą mieć z nią bezpośredni kontakt.
Głównym powodem decydowania się na kurtyny z materiału PCV jest fakt, że nie dopuszcza ona do wymiany powietrza. Oznacza to, że nie będą miały miejsca przeciągi. Kurtyna skutecznie powstrzyma nawet lekki podmuch powietrza, a co za tym idzie również dymu oraz kurzu. Zminimalizuje uciekanie zimnego powietrza z miejsca, w którym to powietrze powinno się utrzymywać. Drugim równie ważnym aspektem jest właściwość izolacyjna kurtyny – ograniczy utratę ciepła.
Kurtyna to tani i prosty do stworzenia sprzęt pełniący wiele funkcji. Od jej zastosowania zależy z jakiego materiału PCV nasza kurtyna powinna być zrobiona.

Odwiedź nas na: https://izolacyjnie.pl/